Właścicielem marki DACHY-HYDRO jest spółka THERMO-INSTAL.
Na przestrzeni lat stosowanych było wiele rozwiązań służących do pokrywania i zabezpieczenia powierzchni dachów. Jedną z najbardziej popularnych metod było stosowanie membrany bitumicznej, zwanej potocznie papą, którą można spotkać w niemal każdym zakątku naszego kraju, czy to na budynkach mieszkalnych, przemysłowych, garażach czy niewielkich altanach.
W czasie tych samych lat, w których papa zdobywała swą popularność, rynek i technologie dachowe nie stały w miejscu, czego obecnie najlepszym i najnowocześniejszym przykładem są, proponowane przez naszą firmę, płynne membrany dachowe, na czele z produktem Hydronylon naszego partnera i producenta - firmy Proof-Tech.
Mimo to, nawet dzisiaj, wielu inwestorów decyduje się na pokrycie dachu papą. I choć ma to pewne zalety, warto zapoznać się z kilkoma przedstawionymi niżej argumentami, które pokażą, dlaczego płynna membrana dachowa jest jednak lepszym rozwiązaniem.
Elastyczność - płynne membrany dachowe są bardzie jelastyczne niżpapy bitumiczne. Dzięki temu mogą z dużą łatwością się rozszerzać i kurczyć, reagując na zmieniające się warunki atmosferyczne, głównie zmiany temperatury, oraz ruchy konstrukcji czy struktury dachu. Jak łatwo się domyślić, jest to szczególnie istotne w naszej strefie klimatycznej, gdzie występują częste i cykliczne zmiany pogody.
Trwałość - wspomniana wyżej elastyczność jest jednym z elementów, które sprawiają, że płynne membrany dachowe są wyraźnie trwalsze niż popularne pokrycia bitumiczne. Płynne membrany są bardziej odporne na pękanie, uderzenia mechaniczne, cięcie, rozciąganie i skurczanie, a także na warunki atmosferyczne, takie jak promienie słoneczne czy opady.
Uszczelnienie - jedna z najważniejszych cen membran płynnych: stosując taką membranę, inwestor całkowicie eliminuje wszelkie połączenia, szwy, zakładki czy nakładki na całej powierzchni dachu, a także usuwa ewentualne problemy z pękaniem membran bitumicznych w miejscach zagięć, takich jak nasady kominów, gzymsy, murki, itp. Mówiąc inaczej: o ile papę układa się w kawałkach, nakładając jedne na drugie, zaginając i nacinając je tam, gdzie jest to konieczne, o tyle płynną membranę dachową nakłada się w jednolitej warstwie zachowującej ciągłość na całej powierzchni dachu.
Łatwość kształtowania - jak wspomnieliśmy wyżej, wszystkie nierówności dachu oraz znajdujące się na nim obiekty, takie jak włazy, kominy, wywietrzniki, instalacje fotowoltaiczne, murki, opory czy gzymsy stanowią swojego rodzaju wyzwanie przy aplikowaniu pokrywy bitumicznej, takiej jak papa, generując łączenia oraz zagięcia, które siłą rzeczy stanowią potencjalne źródła nieszczelności. Przy tym wszystkie takie elementy wydłużają czas niezbędny do wykonania całego pokrycia. W przypadku membrany płynnej, która jest aplikowana za pomocą specjalistycznego agregatu, wszystkie te problemy nie mają miejsca, a membrana w naturalny i, nomen omen, płynny sposób dostosowuje swój kształt to elementów znajdujących się na dachu.
Szybka aplikacja - dzięki wykorzystaniu odpowiednich urządzeń, agregatów oraz przy zapewnieniu obsługi przez wykwalifikowany i doświadczony personel, czas wymagany do zaaplikowania płynnej membrany dachowej jest co najmniej kilkukrotnie mniejszy od tego, jaki jest potrzebny w przypadku wyboru pokryć papą bitumiczną.
Podsumowując, choć papa może na pierwszy rzut oka wydawać się niezłym wyborem - jest przecież popularna, stosowana przez lata i znajduje się na tysiącach dachów - to, patrząc na problem szerzej i z uwzględnieniem czasu eksploatacji takiego dachu, płynna membrana dachowa zdecydowanie przewyższa zaletami rozwiązania oparte na membranach bitumicznych.
Nasze biuro obsługi to sprawdzeni pracownicy posiadający odpowiednią wiedzę i doświadczenie. Chcemy, aby nasi potencjalni klienci mieli poczucie, że jesteśmy zaangażowani w ich potrzeby i chcemy je rozwiązać z jak największą korzyścią dla klienta. Zapraszamy!
Zaolziańska 11, Zabrze, PL
Dachy-HYDRO to marka firmy Thermo-Instal sp. z o.o.
© Dachy-HYDRO. Prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie: HTML Codex | pKwiecien.pl